Saruna ar prof. Guntu Ancāni: “Puse Latvijas iedzīvotāju domā viduslaiku cilvēka izglītības līmenī”

Pandēmija ir izgaismojusi visvisādas problēmas un patiesības, un viena no tām – ka psihiskā veselība  ir ļoti svarīga, lai cilvēks kovidapstākļos spētu adekvāti darboties. Psihisko veselību raksturo iekšējā sajūta: «ES TIKŠU AR VISU GALĀ. Lai kādas grūtības nāktu, es tikšu galā.» Un vēl viena psihiskās veselības pazīme ir – spēja izturēt neskaidrības situāciju.

Kā šīs kvalitātes atrast sevī, atmodināt, nostiprināt, sarunā Anijai Pelūdei stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja un Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas dibinātāja profesore Gunta Ancāne.

Būdama ārste psihoterapeite, viņa gluži kā neiroķirurgs «ieiet» pacienta smadzenēs un izceļ ārā tās emocionālās strutas – nospiestās jūtas –, kas neļauj viņam dzīvot laimīgi. Bet tu – klausies un brīnies, kā gan viņa to tik filigrāni panāk?!


Raksta avots: https://www.santa.lv/plus/raksts/ievasveseliba/puse-latvijas-iedzivotaju-doma-viduslaiku-cilveka-izglitibas-limeni-profesore-gunta-ancane-44878/

Saruna audioformātā – vietnē – Spotify: https://open.spotify.com/episode/6ejnJJvxPHByyMnvJf7Bzq